Mennyire foglaltak az elektromos autó töltők?

Én szerencsés vagyok, hiszen tudok otthon tölteni. De mi a helyzet azokkal, akik a városban lévő töltőkre van utalva? Van elég szabad töltő? Ezt vizsgáltam meg, felkeresve a hozzám legközelebb eső töltőket. Végül a nem annyira közelieket is…

Amikor megszűnt létezni az otthoni töltésem, azon gondolkoztam, hogy mi lesz ha nem tudom megoldani a problémát napokig vagy hetekig, és közterületen kell majd töltenem. Vajon melyik a jobb megoldás? Elmegyek a három sarokra lévő ELMÜ töltőkhöz, lerakom a kocsit, hazasétálok, aztán visszamegyek az autóért 3-4 óra múlva? Vagy keresek egy villámtöltőt, és amíg bevásárlok addig meg is van a töltés. Csakhogy a villámtöltők többnyire foglaltak. Vagy nem? A franc se tudja, nem szoktam nagyon a városban tölteni.

Idáig jutottam a gondolkodásban, aztán meguntam a dolgot. Fogtam az iPhone-t meg a GoPrót és felkerekedtem, hogy egy péntek délutáni napon megnézzem mennyire vannak Budapesten kihasználva az utcai töltők. Hétvégén nem vészes ezt tudtam, direkt egy hétköznapot akartam kipróbálni.

A Töltőpont alkalmazás szerint, Budapesten 78 darab publikus töltőállomás található, de persze általában 2 autó tölthető egyetlen oszlopról. Országosan egyébként 194 tölőpontnál tartunk, tehát a töltők jelentős része a fővárosban található. A villanyautósok.hu kiszámolta, hogy nagyjából 1900 darab plugin hibrid illetve tisztán elektromos autó lehet Budapesten, a maradék 2200 vidéken talált gazdára. Ezek a számok, nézzük, mit jelent ez a gyakorlatban. Íme:

A magyar fejlesztésű Töltőpont alkalmazást elérhetitek a Weben, illetve letölthetitek iPhone-ra és Androidos telókra is. Nem reklám, de egyrészt ismerem az alkalmazás egyik fejlesztőjét, másrészt nagyon hasznos app, ha elektromos autója van az embernek, harmadrész már nagyon rég megígértem a srácoknak, hogy belerakom az egyik videómba. 🙂

Még valami. A videóban a töltőhelyek használatával kapcsolatban szóltam a villanyautósokhoz is, illetve a nem tölthető autók gazdáihoz is. Ugye mondanom sem kell, hogy akinek nem inge, ne vegye magára, semmikép nem akartam általánosítani, csak a figyelmet felhívni egy jelenségre, ami azért elég gyakran előfordul.